Poznaj Fashion Night!

Fashion Night to wydarzenie, które ma na celu promocję młodych i ambitnych projektantów oraz zyskujących na popularności modeli i modelek. Podczas pokazu nie zabraknie występów wokalnych oraz tanecznych.
To już IX edycja tego projektu, która z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie wśród ludzi z branży modowej, znanych blogerów, fotografów czy cenionych projektantów mody. Wydarzenie odbędzie się już 29 kwietnia, więc jak widzicie, nie zostało wiele czasu. Dlatego teraz jest najlepsza okazja, abyście poznali grupę ludzi, którzy tworzą tegoroczne najmodniejsze wydarzenie na UEK-u. Poprosiliśmy ich, żeby opowiedzieli trochę o sobie, a także co sprawiło, że chcieli tworzyć właśnie ten projekt.

Jedno z najtrudniejszych zadań, które do tej pory ukazały się na naszej drodze to chyba samoocena. Często najwięcej problemu sprawia nam to, że musimy sami powiedzieć coś o sobie i o tym, kim jesteśmy. Właśnie w tych paru zdaniach chciałem, żeby każdy powiedział, kim jest, co lubi i czym zajmuje się w Fashion Night ~ Koordynator Fashion Night 2019, Michał Scholz.

  • Julia Kotlarz, Członek Grupy Projektowej ds. PR – “Nazywam się Julia. Obecnie studiuję zarządzanie na III roku na UEK-u. Co mnie interesuje? Dużo by wymieniać… Myślę, że przede wszystkim fotografia, czyli coś, co sprawia mi największą frajdę. Poza tym muzyka, taniec oraz poznawanie ciekawych ludzi. Uwielbiam naukę języków obcych – teraz na topie u mnie Italiano! Możliwość zajmowania się PR w tak ambitnym wydarzeniu, jakim jest Fashion Night, dała mi ogromną szansę rozwoju. Przede wszystkim jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami mającymi miejsce w świecie show-biznesu, śledzę stylizacje, pokazy mody oraz kolekcje projektantów. Cała moja praca nad Facebookiem i Instagramem sprawia mi ogromną przyjemność, a chyba o to chodzi prawda?”

  • Julia Denys, Członek Grupy Projektowej ds. Grafiki – “Żyję marketingiem, słyszę muzyką, widzę filmem i maluję Photoshopem.” Bycie grafikiem w FN daje mi ogromne możliwości rozwoju swoich zdolności graficznych i marketingowych. Wierzę, że marzenia się spełniają, jeśli je prawidłowo rozplanujemy. Bardzo lubię przyrodę, góry i podróże – po moim wyjeździe na Erasmusa w Norwegii zmieniłam swoje zdanie o pogodzie.”

  • Marta Skoczylas, Członek Grupy Projektowej ds. Mediów – “Moja fascynacja światem mody trwa od najmłodszych lat dzieciństwa, gdy wykradałam mamie stare magazyny modowe z nocnej szafki. To sprawiło, że dość szybko rozpoczęłam moją przygodę z kolekcjonowaniem dużych szaf i wszystkiego, co można w nich zmieścić. Uwielbiam dawać wszystkiemu dodatkową szansę – przerabiać stare ubrania, opiekować się zaniedbanym roślinami czy ratować małe kotki. Gdybym mogła zamieszkać w dowolnym miejscu na Ziemi, prawdopodobnie wybrałabym losową galerię sztuki. Do szczęścia potrzebuję trochę endorfin i świeżego powietrza. Na ten moment studiuję poważne Finanse i Rachunkowość, chociaż częściej wolę studiować książki kucharskie i menu w restauracjach. W ekipie Fashion Night obcuję ze światem mediów i patronów medialnych.”

  • Iga Kałuża, Członek Grupy Projektowej ds. Projektantów – “Nazywam się Iga i studiuję Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na UEK-u, obecnie zaczynam specjalizację z handlu zagranicznego. W ekipie Fashion Night zajmuję się sprawami projektantów, czyli jestem po prostu do ich dyspozycji. Swoją przygodę z FN zaczęłam już rok temu, kiedy pomagałam członkom poprzedniej edycji i projektantom na backstage’u. Kiedyś nawet napisałam na Instagramie, że ‘zaczynałam od pomocy, a teraz to ja pomocy będę potrzebować’ i taka jest prawda. Moimi ulubionymi kolorami jest czerń i bordo, więc kolorystyka tegorocznej edycji projektu jest strzałem w dziesiątkę.

  • Magdalena Potrawska, Członek Grupy Projektowej ds. FR – “Po raz drugi jestem w OC Fashion Night, wcześniej odpowiadałam za media i kontakt z nimi, tym razem natomiast działam w zakresie FR. Staram się jak najlepiej skomponować budżet projektu, a także nawiązywać współprace tak, aby każdy był zadowolony. Fashion Night jest idealnym projektem umożliwiającym poznanie wielu nowych, ciekawych ludzi. Daje ogromne możliwości samorozwoju i zdobycia doświadczenia. Ponadto atmosfera, jaka panuje podczas przygotowania projektu, pozwala na zawiązanie nowych znajomości i przyjaźni. To nie jest tylko tworzenie projektu, ale znajomi do wyjścia i wspólnego spędzenia czasu – doceniam to bardzo. Osobiście już nie mogę się doczekać emocji związanych z pokazem finałowym, bo zawsze pokazanie ludziom ogromu pracy włożonej w przygotowanie projektu przez cały rok, to niesamowite uczucie. #lubiękoteczki”

  • Jan Kaptur, Członek Grupy Projektowej ds. Logistyki – “W zasadzie chyba każdy, kto mnie lepiej zna mógłby mnie podsumować w 3, może 4 słowach. Buty, Nike, kawa i hmm… jajecznica (dlatego, że to moje codzienne śniadanie). Buty, dokładnie sportowe, to moja pasja od lat, zaczęła się od koszykówki, a wpłynęła na moje obecne zainteresowanie modą i popkulturą. Nike to moja kolejna pasja, jeśli tak można określić firmę i markę, dla której się pracuje i w dodatku się to uwielbia. Od kawy jestem uzależniony, kofeina mnie już nie rozbudza, wprawia tylko w dobry nastrój, poza tym kocham jej smak i zapach. Jeśli chodzi o UEK, to studiuję Marketing i Komunikację Rynkową, jestem obecnie na III roku, nie zacząłem jeszcze pisać pracy licencjackiej i mam nadzieję, że uda mi się w tym roku jakoś dostać dyplom. Na 5 semestrze byłem na Erasmusie w Newcastle i nie miałem wielkiej ochoty stamtąd wracać. W ESN działam od zeszłego roku, Fashion Night 2018 był moim pierwszym wolontariatem, los i moje chęci sprawiły, że w tym roku znalazłem się w OC FN19 jako logistyk. Jestem odpowiedzialny za to, co zobaczycie 29 kwietnia, także, jeśli wybieg, oświetlenie lub krzesła będą beznadziejne, to od razu wiecie czyja to wina. Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć niezapomniane wydarzenie, mamy wyjątkowy team, dużo zapału i super pomysłów, więc wszystko nam sprzyja. Chcę, aby każda osoba, która nie przyjdzie na pokaz, po zobaczeniu zdjęć i wysłuchaniu relacji poczuła smutek, że nie przyszła.”

  • Agnieszka Eliasz, Członek Grupy Projektowej ds. HR – “Mam na imię Agnieszka, jestem studentką czwartego roku Gospodarki i Administracji Publicznej. Jestem prawdziwą dziewczyną z głową w chmurach, która uwielbia sporty ekstremalne. Moją pasją są skoki spadochronowe. W szczególności w ostatnim czasie trenuję latanie w Wingsuicie (kombinezon ze skrzydłami). Gdy trzeba zejść na ziemię, lubię podróżować. Fascynuje mnie świat podwodny – nurkowałam w swoim życiu kilka razy i nie zamierzam na tym poprzestać. Moim marzeniem jest nurkowanie wrakowe. Jestem osobą, która zdecydowanie lubi wyzwania! W nadchodzącej edycji Fashion Night będę obejmowała stanowisko HR’a i mam nadzieję zarazić swoją odwagą i energią wszystkie osoby zaangażowane w to wspaniałe wydarzenie. Do zobaczenia wkrótce!

  • Michał Scholz, Koordynator FN 2019 – “No i jeszcze na koniec ja, szef tegorocznego Fashion Night, choć od samego początku powtarzam całemu OC, że to jest nasza edycja i że nie jestem wcale lepszy przez to, że jestem Koordynatorem. Uważam, że wszyscy razem tworzymy ten projekt, a każdy człowiek jest inny i wnosząc swoje pomysły do wydarzenia, możemy stworzyć niepowtarzalny klimat i atmosferę przedsięwzięcia. W swoje ręce wziąłem w projekcie część administracyjną i występy artystyczne. Dodatkowo ze wszystkimi Członkami współpracuję w zadaniach konkretnych działów. Myślę, że udało się nam stworzyć niepowtarzalną rodzinę, która do samego końca na najwyższych obrotach będzie nakręcała FN 2019. Poza FN zabawa aparatem fotograficznym nie jest mi obca, lubię także podróże i czas spędzony w kuchni, uwielbiam poznawać nowych ludzi”.

 

Mamy nadzieję, że po lekturze artykułu pokochaliście GP Fashion Night tak samo jak my! Zapraszamy Was serdecznie na finał wydarzenia już 29 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – (Pawilon S, Kampus UEK przy ul. Rakowickiej 27).