Perła Juwenalia UEK 2017 przeszły do historii. Zapamiętamy tę edycję jako rekordową!

Miesiąc po zakończeniu Juwenaliowego szaleństwa czas na wspomnienia związane z tegoroczną edycją. Perła Juwenalia UEK 2017 rekordowe były pod wieloma względami. Po raz pierwszy w historii dwie sceny na Kampusie UEK, dwa razy więcej artystów, bilety wyprzedane na długo przed Koncertem i rekordowa frekwencja. To wszystko sprawiło, że Juwenalia na UEK-u były jedyne w swoim rodzaju.

 

Juwenaliowa karuzela rozpoczęła się jeszcze w kwietniu, kiedy to dokładnie 27 kwietnia miały miejsce dwa wyjątkowe wydarzenia. W klubie Kwadrat w Krakowie odbyły się Wybory Najmilszych UEK, a na Uniwersytecie Ekonomicznym święto wszystkich graczy – UEK Gaming Stage. Te dwa projekty Juwenaliowe od kilku lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W wypełnionym po brzegi „Kwadracie” 10 uczestników (5 studentek i 5 studentów) zawalczyło o tytuł Najmilszej Studentki i Super Studenta UEK. Zwycięzcami okazali się Aleksandra Kultys i Przemek Szot. Uczestnicy musieli uporać się z wieloma oryginalnymi zadaniami, a laureatów wyłoniło specjalne Jury. Wieczór uświetniły koncerty młodych, wschodzących raperów – Kartky’ego & Emesa Miligana oraz Reto. Kilka godzin przed Wyborami Najmilszych na hali sportowej UEK swe rozgrywki toczyli miłośnicy przeróżnych popularnych gier w ramach UEK Gaming Stage. W najbardziej widowiskowych turniejach pokera, Fify i CS:GO udział wzięły setki uczestników. Emocje były na najwyższym poziomie, a wszyscy, którzy pojawili się wówczas na hali wychodzili z niej zachwyceni organizacją i profesjonalizmem wydarzenia.

 

Dwa tygodnie przerwy i powrót Juwenaliów UEK 15 maja w poniedziałek. Coroczne święto mody na UEK-u znów udowodniło, że Fashion Night to coś więcej niż projekt studencki. Nieszablonowi projektanci, prawdziwa modowa nisza, styliści, modelki i modele. Wybieg w Hali wypełnionej przeróżnymi gośćmi lśnił w blasku reflektorów przy akompaniamencie muzyki m.in. młodej, utalentowanej Erith.

 

Nieco wcześniej na Błoniach Zabierzowskich miał miejsce bieg organizowany w ramach X-tremaliów UEK – X-tre Run. Ponad 60 uczestników zmierzyło się w potyczce z przeszkodami i własnymi słabościami. Dzień później (16 maja) byliśmy świadkami dwóch kolejnych wydarzeń. Od rana na Kampusie UEK rządziły sporty, nie tylko te ekstremalne. Kolejna edycja X-tremaliów udowodniła, że bez problemu można łączyć pasję do ścianki wspinaczkowej, sportów walki, Crossfitu czy piłki nożnej na hali. A wieczorem jedyny w swoim rodzaju Przegląd Kapel Rockowych UEK. Ponownie spotkaliśmy się w klubie Kwadrat, gdzie pięć finałowych zespołów: Atom Heart, Burnin Whistle, Dinosaurs Are Dead, Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów oraz Radioslam próbowało przekonać do siebie Jury i zawalczyło o nagrodę główną, czyli m.in. sesję nagraniową w studio, wydanie własnej płyty, a także występ na Koncercie Głównym Perła Juwenaliów UEK. Zwyciężył zespół Radioslam, a zaraz po ogłoszeniu wyników publiczność doczekała się występów gwiazd głównych: Piotra Zioły i The Analogs.

 

Dzień przed Koncertem Głównym na rozgrzewkę po raz pierwszy w historii nie cztery, a pięć wydziałów zmierzyło się w Zmaganiach Wydziałów UEK. Niepodzielnie rządził wydział Towaroznawstwa i już drugi rok z rzędu wywalczył tytuł mistrzowski. Wielki puchar z rąk Prorektora ds. Kształcenia i Studentów Prof. dr hab. Krzysztofa Surówki odebrali reprezentanci wydziału na scenie Koncertu Głównego. Wieczorem (17 maja) czym byłyby Juwenalia bez Nocy Kinowej? Z pewnością nie tym samym, czym są od wielu lat. A od wielu lat Noc Kinowa pokazuje, że zainteresowanie filmem wśród studentów jest ogromne. Na ekranie przy blasku księżyca wyświetlono Madagaskar i The Ring. Zwłaszcza drugi tytuł przyprawił o dreszcze znaczną rzeszę widzów. Komplet publiczności usadowionej na kocach, leżakach, krzesełkach stworzył coroczny, niepowtarzalny klimat filmowego pikniku pod gołym niebem.

 

Na dzień 18 maja 2017 roku oczekiwało wielu fanów najlepszej muzyki. Bilety wyprzedały się w rekordowym tempie i na dwa tygodnie przed Koncertem nie było już wejściówek zarówno w sprzedaży internetowej, a także w sprzedaży stacjonarnej. Na wieść o występie headlinera tegorocznej edycji – Lost Frequencies, ludzie wręcz zabijali się o możliwość uczestniczenia w wydarzeniu. Bardzo pozytywny odbiór zagwarantowała druga scena rap – Scena Perła Export. Koncerty Zeusa, Quebonafide i Palucha zgromadziły tłumy w namiocie i przed nim. Na głównej scenie po koncercie zwycięzcy PKR, zespołu Radioslam, kolejno po sobie wystąpili: Bovska, The Dumplings, Tom Swoon i Lost Frequencies. Podczas koncertów Toma Swoona i LF publiczność sięgała aż do bramy głównej Kampusu UEK. Zainteresowanie było ogromne, a głosy o doskonałej atmosferze jak i o bardzo wysokim poziomie tegorocznych koncertów pojawiały się na każdym kroku.

 

Jako Organizatorzy tegorocznych Juwenaliów UEK jeszcze raz dziękujemy Wam wszystkim za obecność i liczymy na powtórkę za rok. To dzięki Wam nasze Juwenalia były, są i będą tak wyjątkowe. Do zobaczenia w maju 2018 roku!