Bo jak nie my to kto?

Juwenalia UEK 2015. Bo jak nie my to kto?

juwe

Każdy może potwierdzić, że studia rządzą się swoimi prawami. Bo na przykład, kto wcześniej potrafił sobie wyobrazić, że w trakcie sesji jest w stanie przyswoić materiał z pół roku w ciągu paru godzin w noc poprzedzającą egzamin? Czekać pół dnia w kolejce po wpis do indeksu, aby dowiedzieć się, że Profesora dzisiaj nie będzie i trzeba próbować jutro? Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Ale jest taki czas, na który wszyscy studenci czekają. Kiedy wszystkie stresy, troski i problemy odchodzą w niepamięć. Czas, kiedy to studenci przejmują Kampus naszej Uczelni. Kiedy dni się zlewają z nocami i zapomina się do czego służy zegar. Ten czas to Juwenalia!

W tym artykule przedstawimy Wam co przygotował dla Was tegoroczny Sztab Juwenaliowy składający z jedenastu dokładnie wyselekcjonowanych osób z trzech najprężniej działających Organizacji na UEK-u: Parlamentu Studenckiego, Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz Erasmus Student Network, a także przekonacie się co ma Wam do powiedzenia Dyrektor Juwenaliów UEK 2015 – Magdalena Mijał. Czas do Juwe ucieka nieubłaganie, dlatego zaczynamy!

147 dni. 3 528 godzin. 211 680 minut. Tyle czasu trwają przygotowania do dnia, w którym odbywa się Koncert Główny. Tyle czasu ma jedenastka śmiałków, która podjęła się zadania, aby 14 maja Kampus Uniwersytetu wypełnił się po brzegi ludźmi pragnącymi najlepszej muzyki, świetnej zabawy i historii, które miło się wspomina ale wstyd opowiadać. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej tak! Najlepszym tego przykładem jest zeszły rok, kiedy wszystkie bilety zostały sprzedane w liczbie ośmiu tysięcy. Komplet!

Poprzeczka została zawieszona wysoko, dlatego nie zwalniamy tempa prac. Nie można przecież zapomnieć, że Juwenalia UEK to nie tylko Koncert Główny, ale także projekty, które idealnie wprowadzają do klimatu majowego święta. Co czeka nas w tym roku? Poniżej rozkład jazdy!

29 kwietnia – Wybory Najmilszych Studentów UEK. W tym roku szykujemy dla Was wiele atrakcji, w tym koło fortuny, przy którym będzie można zgarnąć mnóstwo nagród. Szykujcie się na świetną zabawę połączoną z dużą dawką humoru!

5-6 maja – X-tremalia. Na specjalnie przygotowanym Skateparku odbędą się ogólnokrakowskie zawody deskorolkarzy, rolkarzy oraz BMX.
Dodatkowo turnieje jorkyball oraz streetball. Jakby tego było mało, będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach Lacrosse oraz footballu amerykańskiego!

7 maja – Przegląd Kapel Rockowych. Ogólnopolski konkurs dla młodych zespołów rockowych z ognistym potencjałem. W tym roku startujemy już po raz siódmy! W poszukiwaniach talentów od samego początku wspierają nas słynne osobistości ze świata muzyki.

11 maja – UEK Gaming Stage.  Podczas tegorocznych Juwenaliów UEK Grupa Projektowa chce trafić do gustu każdego, zatem projekt UEK Gaming Stage jest dedykowany dla Was.  Na finale będziecie mieli okazję zagrać w przeróżne gry – od Worms‘ów, przez konsole, aż po Heroesy 3!
W planach są też m.in. turniej pokera, Oculus Rift, Monopoly XXL na żywo, automaty do gier i wiele więcej.

12 maja – Fashion Night. Tegoroczne wydarzenie promuje hasło „Młodzi Zdolni”, pod którym skrywają się liczni projektanci, styliści, firmy czy blogerzy. Nie tylko ci znani, ale w szczególności tacy, przed którymi drzwi do świata mody wciąż stoją szeroko otwarte.

13 maja –  Zmagania Wydziałów. Biorą w nim udział studenci UEK-u, którzy reprezentują wydziały : Zarządzania, Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych, Finansów oraz Towaroznawstwa. Podczas Zmagań Wydziałów studenci rywalizują w nietypowych konkurencjach o puchar Rektora.

13 maja – Noc Kinowa. Gwieździste niebo, piękny księżyc, koc, przyjaciele… i film! Z ogromnym entuzjazmem informujemy, że prace do kolejnej edycji Nocy Kinowej już trwają. Gwarantujemy mocną dawkę dobrego kina, świetną atmosferę i mnóstwo atrakcji.

14 maja – Koncert Główny.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi atrakcjami dotyczącymi Juwenaliów wystarczy śledzić fanpage’e Facebookowe wyżej wymienionych projektów, a na pewno żadna informacja Was nie ominie.

higher beter louder

Tak jak pisaliśmy na wstępie, mamy dla Was kilka słów od Dyrektor Juwenaliów UEK 2015 – Magdaleny Mijał. Oto, co chciałaby Wam przekazać.

„Gdyby był to standardowy wywiad, najprawdopodobniej w tym miejscu dostałabym pytanie “Dlaczego zgłosiłaś się na funkcję Dyrektora Juwenaliów UEK 2015?”. Jestem przekonana, że każdy student, który uczestniczył w Juwenaliach, potrafiłby sobie sam odpowiedzieć. Myślę, że bardziej zainteresuje Was to, czego możecie się spodziewać w maju tego roku, a w zasadzie już pod koniec kwietnia, kiedy to zaczynamy zabawę, bo przecież Juwenalia to nie tylko Koncert Główny!

W tym roku postanowiliśmy zwiększyć liczbę gwiazd, dlatego też będziemy mieli okazję pobawić się dłużej. Posłuchamy zarówno młodych polskich artystów jak i tych, którzy zajęli już znaczące miejsce na polskiej scenie muzycznej. Zwieńczeniem będzie występ gwiazdy zagranicznej, której piosenki możemy usłyszeć we wszystkich krakowskich klubach. Podczas koncertu, jak co roku, będziecie mieli do dyspozycji strefę gastronomiczną. W tym roku będzie ona jednak zdecydowanie bardziej urozmaicona. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Czekają na Was również dodatkowe atrakcje, ale żeby się o nich przekonać, musicie koniecznie pojawić się na Kampusie już 14 maja! Jak już wspominałam Juwenalia to nie tylko koncerty, ale także pozostałe projekty, o których już czytaliście. Na wszystkie z nich Was serdecznie zapraszam, mając nadzieję, że zjawicie się tłumnie i będziemy się fantastycznie bawić. Razem z całym Sztabem, Koordynatorami projektów oraz Grupami Projektowymi pracujemy już od listopada, żeby trwające ponad dwa tygodnie Juwenalia UEK 2015 zapadły w Waszej pamięci na zawsze!“

To jak, będziecie tam z nami? ;)