Fashion Night 2018 – święto mody na UEK-u

Fashion Night to jedno z wydarzeń odbywających się w ramach Juwenaliów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i największy studencki projekt modowy w Polsce. Jego celem jest promowanie młodych, zdolnych, polskich projektantów oraz pomoc w budowaniu ich własnej marki.

Na wybiegu podczas tegorocznej edycji zobaczymy kolekcje nie tylko w stylu eleganckim, ale także streetwearowym. Pierwszy pokaz odbył się w 2009 roku i z każdą kolejną edycją przyciąga coraz większe grono zainteresowanych. W ubiegłym roku gościliśmy na wydarzeniu około 600 osób, a jedną z czołowych projektantek była Laura Filip, której kolekcje noszą m.in. Michał Szpak, Sarsa oraz Natalia Nykiel. Gośćmi pokazu są ludzie z branży modowej, świata biznesu, teatru, kina, ale również blogerzy, znani vlogerzy, czyli najogólniej ujmując influencerzy. Dużą część widowni stanowią krakowscy studenci śledzący panujące obecnie trendy w modzie.

Dotychczas współpracowaliśmy z OTCF (właściciel marki 4F), PAESE, Bell HYPOAllergenic, Bielenda, ESOTIQ, Lounge. W ramach tegorocznej – 8 już edycji-  odbędzie się casting do agencji modelingowej, który będzie miał miejsce 10 kwietnia na Kampusie UEK. Jest to wspaniała okazja dla osób marzących o wystąpieniu w profesjonalnym pokazie mody. Finał projektu odbędzie się 7 maja 2018 w Hali Sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Swoje kolekcje zaprezentuje 9 projektantów. W tym dniu odbędą się także warsztaty kosmetyczne. Dla każdego gościa przewidziane są upominki. Serdecznie zapraszamy!