Końcowe odliczanie do Juwenaliów rozpoczęte

14 maja Juwenalia UEK zawładną studenckim życiem Krakowa. Wyczekiwanie od samego rana, aby już od 16:30 mieć możliwość wejścia na Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego i przestać liczyć upływ czasu, a zacząć niesamowitą zabawę do białego rana. Atmosferę podczas Koncertu Głównego zapewnią gwiazdy krajowego oraz światowego formatu, a będą to: CLOCK MACHINE, TEN TYP MES, FAIR WEATHER FRIENDS i przede wszystkim – DUKE DUMONT! Szczęśliwcy mieli okazję nabyć bilety już od 10 złotych. W tym momencie ceny kształtują się następująco:

15 PLN – Studenci UEK,

20 PLN – pozostali Studenci,

25 PLN – bilet Normalny.

Można je nabyć w klubie studenckim ZaUEK na Kampusie Uniwersytetu, a także w wersji elektronicznej na stronie http://bit.ly/Bilety_juwe.

IMG_4489

Kim są tegoroczne gwiazdy?

Clock Machine – Młodzi, przystojni i pełni energii, a na dodatek utalentowani. Ich muzyka charakteryzuje się gitarowym brzmieniem z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem. Clock Machine, bo o nich mowa, grali na takich wydarzeniach jak Orange Warsaw Festival czy Przystanek Woodstock, a 14 maja powrócą na naszą scenę!

Ten Typ Mes, a właściwie Piotr Szmidt to najbardziej rozśpiewany raper w Polsce. Jest również autorem tekstów, DJ-em oraz producentem muzycznym. Na stałe odznaczył się w polskim hip hopie, jednak ostatnie płyty udowadniają, że odnajduje się w różnorodnych gatunkach muzycznych.

Fair Weather Friends powstali w Czeladzi w 2011 roku. Ich twórczość jest inspirowana współczesną elektroniką. Obecnie FWF występuje jako kwartet: Maciek Bywalec – perkusja, pady perkusyjne; Paweł Cyz – gitara basowa, instrumenty klawiszowe, Mateusz Zegan – gitara, fx, produkcja, Michał Maślak – głos, teksty, gitara. Na swoim koncie mają już między innymi występy na Heineke Open’er Music Festival, Coke Live Music Festival, a singiel “Fortune Player” był podkładem muzycznym oficjalnego klipu promującego festiwal.

Duke Dumont, czyli światowa czołówka DJ’ów, pierwszy raz w Polsce. Piosenki takie jak: I Got U, Need You (100%) czy Won’t Look Back są grane w klubach i rozgłośniach radiowych na całym świecie. W samym tylko 2015 roku otrzymał nominację Grammy za najlepsze nagranie, a także Brit Award za najlepszy brytyjski singiel i teledysk.

IMG_0698

Ale Juwenalia UEK to nie tylko Koncert Główny. To wielkie przedsięwzięcie, za które odpowiada ponad setka osób. Startujemy już 29 kwietnia. Oto juwenaliowy rozkład jazdy:

29 kwietnia – Wybory Najmilszej Studentki i Super Studenta oraz koncert zespołu Dwa Sławy. W tym roku będą miały miejsce w Klubie Kwadrat. Przygotowania są już na ostatniej prostej. W tym roku szykujemy dla Was wiele atrakcji, w tym koło fortuny, przy którym będzie można zgarnąć mnóstwo nagród. Szykujcie się na świetną zabawę połączoną z dużą dawką humoru!

5-6 maja – X-tremalia. W tym roku na Kampusie Uczelni będzie miała miejsce niezliczona ilość atrakcji, a wśród nich: streetball, warsztaty muzyki elektronicznej, warsztaty lacrosse i futbolu amerykańskiego, warsztaty kickboxing, turniej piłki nożnej, gra w skate (czyli walka na triki deskorolkowe) i wiele więcej!

7 maja – Przegląd Kapel Rockowych. Ogólnopolski konkurs dla młodych zespołów rockowych z ognistym potencjałem. W tym roku startujemy już po raz siódmy! Wszystko będzie miało miejsce w Klubie Fabryka, a po 5-ciu konkursowych występach kapel rockowych czeka nas wielki finał – koncert zespołu Farben Lehre!

11 maja – UEK Gaming Stage. W tym roku na Hali Sportowo-Widowiskowej będzie pękać w szwach od ludzi spragnionych rywalizacji. To w czym będzie można uczestniczyć to turniej League of Legends przy współpracy z MSI Polska, turniej Fify15 oraz turniej na siedmiu pokerowych stołach w Texas Hold’em.

12 maja – Fashion Night. Tegoroczne wydarzenie promuje hasło „Młodzi Zdolni”, pod którym skrywają się liczni projektanci, styliści, firmy czy blogerzy. Nie tylko ci znani, ale w szczególności tacy, przed którymi drzwi do świata mody wciąż stoją szeroko otwarte.

13 maja – Zmagania Wydziałów. Biorą w nim udział studenci UEK-u, którzy reprezentują wydziały: Zarządzania, Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych, Finansów oraz Towaroznawstwa. Podczas Zmagań Wydziałów studenci rywalizują w nietypowych konkurencjach o puchar Rektora. W tym roku odbędzie się między innymi ślizg na klacie, mecz quidditcha czy pchanie busa na Kampusie.

13 maja – Noc Kinowa.  Gwieździste niebo, piękny księżyc, koc, przyjaciele… i film! Z ogromnym entuzjazmem informujemy, że prace do kolejnej edycji Nocy Kinowej już trwają. Gwarantujemy mocną dawkę dobrego kina, świetną atmosferę i mnóstwo atrakcji. W tym roku na dużym ekranie zobaczymy “Obecność” oraz “Nietykalni“.

147 dni. 3 528 godzin. 211 680 minut. Tyle czasu będą trwać przygotowania do tych 16 dni niesamowitej zabawy, atmosfery i szaleństwa. Wszystkie informacje dotyczące tego tych wydarzeń można znaleźć na stronie http://juwenaliauek.pl/ oraz na fanpage’u https://www.facebook.com/JuwenaliaUEK. Wszystkie informacje dotyczące projektów można znaleźć na ich stronach internetowych oraz fanpage’ach.

W tym roku celujemy w better, higher, louder!