Wywróciliśmy maj do góry nogami!

13 maja zakończyły się Juwenalia Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Projekt organizowany przez Parlament Studencki UEK, Niezależne Zrzeszenie Studentów UEK oraz Erasmus Student Network UEK. Tydzień od 7 do 13 maja należał do studentów! Na Kampusie UEK oraz poza nim odbywały się sportowe, muzyczne, modowe oraz lifestylowe projekty. Całość zakończył Koncert Główny, na którym wystąpili: NETSKY, GRUBSON, GOORAL oraz DON’T YOU BEAR.

Wszystko zaczęło się już 7 maja. Kampus zamienił się na cały dzień w stolicę mody! Studenckie szafy zostały odświeżone przez wymianę ciuchów SWAP. W doborze stylizacji pomagały znane blogerki modowe, a wszystko oczywiście na studencką kieszeń – w ramach wymiany :) . Wśród atrakcji projektu znalazły się również targi designu – Design Day, czyli oryginalne i wyjątkowe rzeczy prosto od projektantów. Wieczorem odbył się Pokaz Finałowy. Znani polscy projektanci zaprezentowali swoje kolekcje juwenaliowej publiczności.

Następnym projektem były X-tremalia 8 maja. Całe mnóstwo atrakcji, które odbywały się na naszym Kampusie, zgromadziło fanów mocnych wrażeń. Pokazy driftingu i rowerowe ewolucje na boisku UEK sprawiły, że było naprawdę ekstremalnie! Miłośnicy gier zespołowych pokazali co potrafią, tworząc drużyny do streetball’u oraz jorkyball, rywalizacja była zacięta. Największe kolejki zgromadził jednak chyba westernowy akcent – byk rodeo.

Wieczorem 8 maja odbyły się Wybory Najmilszych Studentów UEK. W klubie Kwadrat rywalizowali zwycięzcy głosowania internetowego i stacjonarnego na Kampusie. Uczestnicy musieli wykazać się sprawnością, kreatywnością, ale przede wszystkim poczuciem humoru. Było przebijanie balonów bez użycia rąk, nietypowe autoportrety i spontaniczne sytuacje na żywo z wylosowanymi fragmentami tekstu, które rozbawiły publiczość i pozwoliły wyłonić zwycięzców. Najmilszą Studentką została Klaudia Grębowiec, a Super Studentem Wojtek Wiktor. Wybory umilali stand-upowcy z ProMiL Toastmasters oraz tancerze ze Szkoły Tańca Twist Steps. Najmilszy wieczór zakończył świetny koncert Te-Tris/Pogz.

9 maja rozpoczął podróż do wirtualnej (i nie tylko) rzeczywistości. Za sprawą UEK Gaming Stage mogliśmy odświeżyć gry z dzieciństwa i pograć na Nintendo, Commodore i Amigach! Odbył się turniej Worms Armageddon i Mario Kart. Nie zapomnieliśmy o planszówkach, ich miłośnicy mogli przez cały dzień korzystać z swoich ulubionych egzamplarzy. Odbyły się także prelekcje m.in. na temat grywalizacji. Absolutnym hitem okazały się jednak namacalne wersje internetowych hitów. Na Kampusie można było zagrać w Angry birds oraz Pacmana.

Juwenaliowy wieczór nie mógłby pozostać bez atrakcji, tym razem to fani rockowych brzmień byli zadowoleni! W klubie Kwadrat odbył się Przegląd Kapel Rockowych. Pięć zespołów walczyło o występ na juwenaliowej scenie głównej oraz nagrania w studiu. Wykonywali swoje utwory oraz cover konkursowego “The Pretender” zespołu Foo Fighters. Poziom był naprawdę wysoki, jury wybrało ostatecznie zespół Don’t you bear dając muzykom możliwość występu podczas Koncertu Głównego. Projekt zwieńczył koncert zespołu Muchy.

Po weekendowym odpoczynku nadszedł czas na rywalizację! 12 maja odbyły się Zmagania Wydziałów o Puchar Rektora UEK. Cztery wydziały naszej Uczelni walczyły o miano najlepszego. W tym roku triumfował Wydział Zarządzania! W wykonaniu drużyn mogliśmy zobaczyć m.in. ślizg na gołej klacie, niemniej emocji przyniosła nietypowa sztafeta, w której uczestnicy pokonywali tory przeszkód z dodatkowym balastem w postaci członka swojej drużyny, rzucali tenisowymi piłeczkami, tłumaczyli się z biszkoptami w ustach. Hitem okazała się bitwa na balony wodne! Zwieńczeniem projektu był mecz siatkówki studenci kontra pracownicy Uczelni. Po zaciętej walce ekipie studentów udało się wygrać!

Wieczorową porą mogliśmy podziwiać największe mobilne kino pod chmurką. Noc Kinowa na Kampusie ledwo pomieściła wszystkich kinomaniaków zgromadzonych na kocykach. Na szczęście, dzięki ogromnemu ekranowi, nawet z daleka można było oglądać filmy. W repertuarze nocy znalazły się: kultowe “Pulp Fiction” oraz “Millerowie”. W doborowym towarzystwie, bez biletowanego wstępu, podjadając chipsy od Crunchips, popcorn i watę cukrową, w projekcji wzięło udział więcej osób niż pomieści niejedna sala kinowa.

Po zebraniu sił podczas Nocy Kinowej, rozgrzewaliśmy się przed finałem Juwenaliów UEK. Rozkręciliśmy całonocne najlepsze imprezy w Cieniu, Shakersie i Four Music Club w ramach Clubbing UEK on Tour.

13 maja Kampus UEK zmienił się nie do poznania. Przede wszystkim za sprawą ogromnej Juwenaliowej sceny, która w mgnieniu oka stanęła, by pomieścić wszystkich artystów. Już o 17:00 Kampus wyglądał jak miasteczko festiwalowe, a pół godziny później przyjmował pierwszych uczestników koncertu.

Tuż po 18.00 rozpoczął się koncert zespołu Don’t you bear, zwycięzcy Przeglądu Kapel Rockowych. Ostre rockowe brzmienia wprawiły publiczność w juwenaliowy nastrój. Jako kolejny wykonawca wstąpił doskonale wszystkim znany Gooral. Kilkutysięczna publiczność Juwenaliów UEK 2014 świetnie bawiła się przy największych hitach artysty. Usłyszeliśmy „Karczmareczkę”, czy „Come on closer”. Po Gooralu atmosfera była już na tyle gorąca, aby kolejnego artystę, czyli Grubsona, przywitała publiczność rodem z największych festiwali. Podczas występu nie zabrakło klimatycznych kawałków w rytmie ragga, ani energicznych piosenek, które śpiewał cały tłum. Gwiazdą Główną Koncertu był Netsky. Przed jego występem ilość przebywających osób na Kampusie osiągnęła rekordową liczbę 8 tysięcy! Sam koncert okazał się hitem tegorocznych Juwenaliów! Energia ze sceny oraz znane wszystkim drum and bassowe kawałki sprawiły, że uczestnicy, pomimo deszczu, do końca bawili się na Kampusie UEK.


Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w Juwenaliach UEK 2014! Dzięki Wam wyszły one tak rewelacyjnie. :)Zapraszamy Was na kolejne już za rok, do zobaczenia!