Zeus #1 gwiazdą Perła Juwenalia UEK 2017!

Zaczynamy odkrywać karty! Z wielką przyjemnością ogłaszamy, iż pierwszym artystą, który wystąpi podczas Koncertu Głównego Perła Juwenalia UEK 2017 będzie Zeus.

Zeus, a właściwie Kamil Rutkowski to polski raper i producent muzyczny. Na rynku muzycznym obecny od 1998 roku, a zaczynał w takich grupach jak BHZ13 czy Liryczna Kravmaga. Wraz z Joteste tworzy grupę Pierwszy Milion. Owocem działalności zespołu są dwie płyty Pierwszy Mixtape z 2006 roku oraz Deep Cover Mixtape wydany rok później. Ponadto artysta w swojej karierze współpracował z wieloma topowymi wykonawcami polskiej sceny hip-hopowej tj.: Familia H.P., Miuosh, Ten Typ Mes, O.S.T.R., Bisz czy Małpa.

Solową działalność Zeus rozpoczął od wydania Mixtape’a pt. Re-Mix-Tape – Volume 1 w 2007 roku. Nieco później 6 kwietnia 2008 roku Rutkowski wydał na światło dzienne swój Minialbum zatytułowany Muzyka ofensywna. W tym samym roku w czerwcu został laureatem ogólnopolskiego konkursu na najlepsze demo organizowanego przez magazyn WuDoo. Ten triumf otworzył raperowi drzwi do poważnej kariery solowej. Nagrodę jaką była możliwość nagrania i wydania albumu artysta wykorzystał w pełni. Pierwszy legalny solowy album zatytułowany Co nie ma sobie równych ukazał się 14 listopada 2008 roku nakładem wytwórni muzycznej Embryo Nagrania.

W kolejnych latach Zeus wydał płyty pt. Album Zeusa oraz Zeus, jak mogłeś?. Największym sukcesem Zeusa okazały się dwa ostatnie albumy wydane przez Pierwszy Milion. Album Zeus. Nie żyje wydany w 2012 roku został uhonorowany platynową płytą sprzedając się w ilości powyżej 30 tysięcy egzemplarzy. Trzy lata później powrócił z ozłoconą płytą pt. Zeus. Jest super ponownie bardzo dobrze przyjętą przez krytyków. W trakcie jego koncertu na Perła Juwenaliach UEK 2017 z pewnością usłyszymy wiele kompozycji z ostatniego krążka, a więc szykujcie się na świetny występ!

Posłuchaj zapowiedzi gwiazdy w RMF MAXXX