Znamy już daty wydarzeń!

Po prawie trzyletniej przerwie od największego studenckiego święta, która była spowodowana pandemią COVID-19, możemy w końcu to powiedzieć – It’s time for YOUwenalia! Juwenalia UEK to trwające kilka dni wydarzenia i eventy, odbywające się co roku w maju, tworzone przez studentów dla studentów.

W ramach Juwenaliów UEK tworzonych jest 8 wydarzeń:

  • Fashion Night,
  • Zmagania UEK,
  • Wybory Najmilszych UEK,
  • UEK Gaming Stage,
  • X-tremalia,
  • Przegląd Kapel Rockowych,
  • Noc Kinowa,
  • Koncert Główny.

Fashion Night

To największy studencki projekt modowy w Polsce, którego ideą jest promocja młodych, zdolnych i kreatywnych projektantów oraz pomoc w budowaniu ich własnej marki! Na naszym wybiegu będzie można podziwiać niespotykane, wspaniałe kolekcje od projektantek i projektantów z całej Polski. To profesjonalny pokaz mody organizowany w pełni przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, który od 2011 roku zdobywa coraz większe zainteresowanie ludzi z branży modowej, świata biznesu, blogerów, gwiazd modelingu, fotografów oraz uznanych projektantów mody.

Data wydarzenia: 4 maj

Zmagania UEK

To projekt skierowany do studentów, wykładowców oraz pracowników UEK, który od 2008 roku odbywa się w trakcie każdych Juwenaliów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podczas Zmagań uczestnicy rywalizują w nietypowych konkurencjach o Puchar Rektora. Oceniana jest przede wszystkim kreatywność, wytrwałość oraz siła. Niezbędne jest również zabranie ze sobą świetnego humoru i dystansu do siebie!

Data wydarzenia: 5 maj

Wybory Najmilszych UEK

To wydarzenie organizowane w ramach Juwenaliów UEK od 2008 roku. 10-ciu studentów UEK, wyłonionych spośród zgłoszeń, stawia czoła najróżniejszym konkurencjom. Uczestnicy muszą się wykazać nie tylko kreatywnością, ale też zręcznością i przede wszystkim poczuciem humoru, aby zdobyć tytuł Najmilszej Studentki oraz Super Studenta Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. O tym, kto zwycięży decyduje publiczność i jury, a same wybory zwieńczone są koncertem gwiazdy!

Data wydarzenia: 6 maj

UEK Gaming Stage

To szereg zawodów e-sportowych oraz wielu innych atrakcji związanych z gamingiem i technologią! Zaciekła rywalizacja, turnieje i tłumy kibicujących ludzi. To wszystko to tylko początek listy niesamowitych rzeczy, które od 2015 roku cieszą się wielkim zainteresowaniem na Kampusie UEK. Tego dnia można też usiąść razem ze znajomymi przed konsolą i planszówkami oraz wziąć udział w zawodach, licznych konkursach organizowanych w ramach wydarzenia i zatracić się w wirtualnej rzeczywistości!

Data wydarzenia: 9 maj

X-tremalia

Podczas X-tremaliów UEK, niezmiennie od 2012 roku, Kampus UEK zamienia się w miejsce pełne ekstremalnych atrakcji, turniejów sportowych i niespodzianek! To wydarzenie dla wszystkich miłośników adrenaliny i sportowych wrażeń. W ubiegłych latach uczestnicy mieli okazję powspinać się na ściance wspinaczkowej, wsiąść na wierzgającego, elektrycznego byka w czasie rodeo, czy wziąć udział w przejeździe rolkarskim ulicami Krakowa!

Data wydarzenia: 10 maj

Przegląd Kapel Rockowych

To ogólnopolski, coroczny konkurs, tworzony od 2008 roku, który skierowany jest do młodych zespołów rockowych z ognistym potencjałem. Podczas każdej edycji, spośród setek zgłoszeń, wyłanianych jest pięć najlepszych zespołów, które następnie mają szansę wystąpić na scenie PKR-u i zawalczyć o tytuł najlepszego. Co roku zapraszane jest jury wydarzenia – mieliśmy już szansę gościć takie osobistości jak Czesław Mozil, Robert Lubera, Adam Mikołajewski czy Artur Malik. Zwieńczeniem PKR-u jest koncert znanej gwiazdy ze świata rock’a.

Data wydarzenia: 11 maj

Noc Kinowa

Wiecie, jakie jest idealne połączenie na majową noc? Dobre filmy, ekipa znajomych i wygodny koc! A najlepiej podczas Nocy Kinowej, wydarzenia, które stało się częścią Juwenaliów w 2011 roku! Noc Kinowa jest kinem plenerowym, które odbywa się na Kampusie UEK. Imprezę można podsumować jednym zdaniem: 2 filmy, festiwal food trucków, masa konkursów i atrakcji oraz nieskończona ilość frajdy!

Data wydarzenia: 12 maj

Koncert Główny

Zwieńczenie całych Juwenaliów UEK i jednocześnie największy koncert na Kampusie UEK! Tego wieczoru Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zmienia się w jedną, wielką scenę muzyczną. Na naszej scenie nie zabraknie zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. Gościliśmy już między innymi: Palucha, Sariusa, Krzysztofa Krawczyka, Deorro, R3hab’a, Taco Hemingway’a, czy Quebonafide.

Data wydarzenia: jedyny szczęśliwy piątek 13-ego maja 2022 roku!