Przegląd Kapel Rockowych również z dwiema gwiazdami!

Przegląd Kapel Rockowych to ogólnopolski konkurs muzyki rockowej skierowany do młodych i uzdolnionych zespołów z ognistym potencjałem.
Celem przeglądu jest wyłonienie spośród wszystkich zgłoszonych, tego najwybitniejszych, które wystąpią na żywo 16 maja w klubie Kwadrat w Krakowie. Nagrodą główną dla zwycięzcy będzie m.in. możliwość nagrania swoich utworów w profesjonalnym studiu muzycznym, wydanie płyty, a także stworzenie teledysku.

 

Zgłoszenia zespołów potrwają do 30 marca, ale już wiemy, że rywalizacja będzie bardzo zacięta.

Na zakończenie w tym roku zagra dla nas aż dwóch artystów. Pierwszy wystąpi Piotr Zioła- młody wokalista i kompozytor charakteryzujący się niezwykle oryginalną barwą głosu. Jego debiutancki album „Revolving Door” ukazał się wiosną 2016 r. nakładem Warner Music Poland. Płyta utrzymana jest w klimacie muzyki rozrywkowej lat 50. i 60. czyli okresu, który najbardziej inspiruje Piotra.

 

 

Media o płycie:

Głos ma zaskakująco dojrzały, niski, trochę zachrypnięty – w numerach balansujących na granicy doo-wopowej ballady, northern soulu i zadziornego rhythm and bluesa brzmi niesamowicie rasowo. (…) Kiedy śpiewa po angielsku, chwilami sprawia wrażenie polskiego Paolo Nutiniego; ale zapomnijmy o tym skojarzeniu – to po prostu nasz Piotr Zioła. Gdy sięga po polski tekst, robi coś jeszcze lepszego.

Gazeta Wyborcza

 

Dugi zespołem jest THE ANALOGS- powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali setki koncertów, a takie utwory jak „Era Techno”, „Pieśń Aniołów” czy „Co Warte Jest Życie” zna każdy fan ostrzejszych brzmień – nie tylko punk rocka.

 

 

Wszystkie szczegóły oraz nowości na Facebook’u

Bilety dostępne online na Going. oraz w Klubie Studenckim ZaUEK.

[prisna-google-website-translator]