Kino plenerowe na Juwenaliach UEK 2016!

Noc Kinowa organizowana w ramach Juwenaliów UEK z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie może jej zabraknąć i w tym roku, dlatego organizatorzy już teraz pracują nad tym, aby tegoroczna, VI edycja, była dla jej uczestników niezapomniana.

minionki

Czym właściwie jest Noc Kinowa? To majowy wieczór, podczas którego Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie zamienia się w wielkie kino plenerowe. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i mają go osoby powyżej 18. roku życia. Studentów z całego Krakowa przyciąga przede wszystkim projekcja dwóch hitów filmowych. Pierwszym z nich są „Minionki”! Ale to nie wszystko. Dodatkowej dawki emocji dostarczy Wam film, który w 2015 roku odniósł ogromny sukces, bo zdobył aż 6 Oscarów w kategoriach takich jak: najlepsza charakteryzacja, najlepsza scenografia czy najlepszy dźwięk. Był także nominowany do nagrody za najlepszy film roku 2015. Łącznie ma na koncie 33 nagrody oraz 48 nominacji. Drugą produkcją, którą będzie można zobaczyć na Kampusie UEK-u, to 120 minut czystych emocji, czyli film pt. „Mad Max: Na drodze gniewu”!

 

Na uczestników czeka strefa VIP – specjalnie wydzielone miejsca na leżakach, dzięki czemu nie umknie im żadna scena, darmowe pizze – bo przecież nikt nie lubi oglądać filmów bez przekąsek oraz inne, liczne niespodzianki. A to wszystko dla śmiałków, którzy zdecydują się wziąć udział w konkursach – pierwsze z nich ruszą już niebawem. Najnowsze informacje i konkursy publikowane są na fanpage’u – www.facebook.com/nockinowa.

Jak widać powodów do wzięcia udziału w tym niecodziennym wydarzeniu jest wiele. Niezdecydowanych powinna przekonać atmosfera panująca podczas wydarzenia. To ogromna ilosć studentów, którzy świętują Juwenalia w gronie znajomych oraz pozytywna energia płynąca od każdego z nich.

12418856_10156337085710364_728697365172017822_o

Organizatorami Nocy Kinowej są studenci UEKu należący do Niezależnego Zrzeszenia Studentów UEK. Tych sześcioro młodych ludzi (Kasia Sowa, Kasia Bajor, Gabi Matuszczyk, Grażyna Tor, Marcin Bukowski, Mateusz Kobiela) wraz z koordynatorką – Beatą Jurys, robi wszystko co w ich mocy, aby w tym roku zaskoczyć wszystkich jeszcze bardziej. Jedno jest pewne – nie zabraknie licznych atrakcji, dużej dawki emocji i dobrego kina.

Wszyscy zainteresowani powinni zapisać datę 4 maja 2016 w kalendarzach, gdyż to właśnie wtedy odbędzie się Noc Kinowa. Taka okazja zdarza się tylko raz w roku!

LOGOJUWE16+SYGNET-01